open today 10 am - 5 pm
34th Ave, Queens, NY 11106

Ladislav Demko − urodził się w 1950 r. w Koszycach (Słowacja), gdzie ukończył Uniwersytet Techniczny. Poświęcił się jednak działalności artystycznej, którą prowadził równolegle z pracą zawodową. Od dzieciństwa uczył się różnych technik i form malarskich w prywatnych pracowniach pod kierunkiem znanych artystów akademickich. Lekcje grafiki i rysunku pobierał u Ludwika Felda, a malarstwa olejnego i akwareli nauczył się od Mikołaja Rogovskiego. Następnie swój warsztat artystyczny doskonalił uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych plenerach oraz sympozjach (Grecja, Chorwacja, Polska, Węgry, Rumunia, Ukraina, Czechy). Obecnie mieszka i tworzy w Koszycach. Uprawia malarstwo, akwarelę i rysunek, ale dominującą techniką jego twórczości stanowi malarstwo olejne. W swoich pracach często stosuje ciepłe kolory. Do ulubionych motywów artysty należy pejzaż, sceny figuralne (m.in. akty kobiece), martwa natura, a także sięga do kompozycji abstrakcyjnych. Ladislav Demko posiada w swoim dorobku wiele indywidualnych oraz zbiorowych wystaw krajowych i zagranicznych (m.in. w Polsce, na Węgrzech i Ukrainie). Jest także laureatem licznych nagród, które otrzymał głównie za granicą podczas plenerów malarskich (m.in. w Rumunii i na Węgrzech). Sporo jego prac znajduje się również w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Na wystawie Nasz wspólny pejzaż można zobaczyć 18 prac olejnych artysty, głównie krajobraz Słowacji i Polski, a także kilka obrazów o abstrakcyjnych formach kompozycji.

Zdjęcia prac artysty
Zdjęcia z finisażu i koncertu