Muzeum Marii Konopnickiej
w Żarnowcukameralne koncerty i wieczory poetycko-muzyczne
konkursy, plenery malarskie, warsztaty
unikatowe zbiory i autentyczne wnętrza
park zabytkowy i ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną
wystawy stałe i czasowe
lekcje muzealne, odczyty, wykłady, prezentacje filmów
konferencje i sympozja naukowe
spotkania autorskie i promocje książek
plenerowe spektakle operowo-operetkowe i teatralne
specjalistyczny zbiór biblioteczny
konsultacje i kwerendy zbiorów do tematów
praktyki dla studentów kierunków humanistycznych
szeroki asortyment wydawnictw i pamiątek muzealnych
udostępnianie wnętrz na sesje zdjęciowe
Ceny biletów
Opłaty za zwiedzanie z przewodnikiem
Normalny
12 zł
Ulgowy
8 zł
Rodzinny 2+2
9 zł
Godziny otwarcia
Poniedziałek – piatek
9:00-16:00
Sobota
10:00-16:00
Nadchodzące wydarzenia
Minione wydarzenia
Muzeum otwarte dla zwiedzających
Narodowe czytanie Ballandyny
Europejskie dni dziedzictwa
Wieczór z Marią Konopnicką i krasnoludkami
Wieczór z Marią Konopnicką i krasnoludkami
Zapraszamy na premierę online
Najnowsze wystawy
Najnowsze koncerty
Ostatnio zrealizowane projekty
Opinie o nas
Dworek z Muzeum Marii Konopnickiej jest mały, ale niezwykle urokliwy. Razem z małym parkiem tworzy bardzo ciekawe miejsce. W dworku ekspozycja bardzo wielu pamiątek po Marii Konopnickiej i mebli z przełomu XIX i XX wieku.
Mimo, że w muzeum nie znajdziemy żadnych elektronicznych cudów i bajerów, zwiedzanie jest bardzo interesujące dzięki sympatycznej pani przewodniczce, która opowiada naprawdę ciekawie.
Bardzo dobre, spokojne miejsce na chwilę wytchnienia z dala od codziennego zgiełku.
Urokliwy dworek z ciekawym muzeum
Choć to niewielkie Muzeum nam się bardzo podobało. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiada o naszej pisarce i patriotce. W dworku zgromadzono dużo pamiątek ofiarowanych Konopnickiej przez różne grupy społeczne w ramach podziękowania za wsparcie. Zachowały się meble i sprzęty użytkowe z jej pobytu w dworku. Tchnie duchem i czasami. Piękny duży ogród do spacerów.
Dotknij historii
Małe, regionalne muzeum. Bez interaktywnych gadżetów i multimedialnych pokazów. Stary dworek podarowany Marii Konopnickiej przez Polaków położony w zabytkowym parku nas i (kolejno) nasze dzieci zachwycił. Wspaniałe przewodniczki, które pokazują dzieciom świat starych książek a dla dorosłych barwna historia życia pisarki i … jej przyjaciółki. Na nowo odkryta. Może bez fajerwerków ale cicho i spokojnie. Inaczej.
Wszystkie moje dzieci przeszły (niektóre z racji starszeństwa kilkukrotnie) przez to muzeum, wszystkie historyjką “Na jagody” zaskoczyły kolegów w szkole. Muzeum polecam głównie jesienią. Przepiękny park.
Dzieci i dorośli…jak najbardziej!
Muzeum w małym, wiejskim dworku, pełne uroku i atmosfery przełomu XIX i XX wieku. Znakomity przewodnik, który w sposób bardzo pociągający i ciekawy opowiada o mieszkance tego miejsca i przenosi nas w klimat tamtej epoki, sprzed stu lat. Wokół rozciąga się stary park, w którym warto pospacerować.
Do Żarnowca można się dostać przejeżdżając zarówno przez bardzo wąski most, albo też zwykłą drogą od Jedlicza lub od Krosna- Polanki. Kto nie zna drogi lub nie ma GPS-a może mieć trochę kłopotów z trafieniem, gdyż po drodze nie ma żadnych tablic informacyjnych wskazujących na drogę do muzeum.
Miejsce pełne uroku
Maria Konopnicka wielka poetką była, Każdy to wie, lecz do Żarnowca mało kto trafił. Dość ciężko tu dojechać,a na samym końcu jest jeszcze wąski most, który dla większych aut może stanowić zaporę nie do przejechania. Muzeum jest już po drugiej stronie. W Polsce ludzie ufundowali tylko dwóm artystom domy z wyposażeniem. Jednym z nich jest właśnie Żarnowiec podarowany Marii Konopnickiej (drugi do Oblęgorek dar dla Sienkiewicza). Poetka rzadko tu bywała, ale pozostało po nie trochę ciekawych wspomnień. Najbardziej zaskakująca jest walizka z początku XX wieku. – dar Luisa Vuitton.
Dookoła jest też przyjemny park stanowiący dawną posiadłość Konopnickiej.
Ciekawe muzeum dzięki przewodnikowi
Muzeum mieści się w byłym dworku Marii Konopnickiej. Możemy niemal namacalnie się przekonać jak żyła i jak mieszkała. Zachowane wnętrza, sprzęty ( w tym kuferek podróżny matki… Louis Vuitton) oraz szereg pamiątek. Miła obsługa ciekawie opowiada o Marii, jej życiu oraz życiu gości jacy zamieszkiwali w dworku. Są tez podchwytliwe pytania do zwiedzających ;o)
Chwila z historią
Polecam wizytę w tym muzeum nie tylko ze względu na bogatą historię wewnątrz, ale także ze względu na piękny park i staw znajduje się w pobliżu. To idealne miejsce na zdjęcia oraz codzienny spacer.