Skip to content Skip to footer

Muzeum Marii Konopnickiej

w Żarnowcu
Żarnowiec 133
38-460 Jedlicze, woj. podkarpackie

unikatowe zbiory i autentyczne wnętrza

wystawy stałe i czasowe

konferencje i sympozja naukowe

kwerendy naukowe i konsultacje do tematów

lekcje muzealne, odczyty, prelekcje, wykłady

konkursy, warsztaty, plenery dla dzieci i młodzieży

spektakle, koncerty i wieczory poetycko-muzyczne

spotkania autorskie i promocje wydawnictw

specjalistyczny zbiór biblioteczny

szeroki asortyment pamiątek i wydawnictw

park zabytkowy i ścieżka przyrodniczo-edukacyjna

udostępnianie wnętrz i parku na sesje zdjęciowe

Ceny biletów

od osoby za zwiedzanie z przewodnikiem

Normalny

20 zł

Ulgowy

15 zł

Rodzinny
(rodzice i min. 2 dzieci)


16 zł

Godziny otwarcia

wtorek – piątek

9:00 – 16:00

sobota – niedziela

10:00 – 16:00

Nadchodzące wydarzenia

Minione wydarzenia

Najnowsze wystawy

Malarstwo Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej

Malarstwo Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej Agnieszka Słowik-Kwiatkowska ‒ absolwentka Wydziału Konserwacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie mieszka w Beskidzie Niskim koło Nowego Żmigrodu. Maluje nostalgiczne pejzaże, kwiaty, niezwykłe i pełne zadumy portrety, anioły, diabły oraz promieniujące energią obrazy przedstawiające konie. Dzieła artystki są szczere, pokazują świat…

Pokaż więcej

Ostatnio zrealizowane projekty

kultura w sieci dofinansowanie muzeum

Wirtualne spacery po Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci maj − październik 2020   Celem zadania było zorganizowanie wirtualnego zwiedzania po ekspozycjach i zabytkowym parku Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu − z wykorzystaniem nowoczesnych technologii  i rozwiązań multimedialnych. W ramach zadania wykonano…

Zobacz

Opinie o nas

Dworek z Muzeum Marii Konopnickiej jest mały, ale niezwykle urokliwy. Razem z małym parkiem tworzy bardzo ciekawe miejsce. W dworku ekspozycja bardzo wielu pamiątek po Marii Konopnickiej i mebli z przełomu XIX i XX wieku.
Mimo, że w muzeum nie znajdziemy żadnych elektronicznych cudów i bajerów, zwiedzanie jest bardzo interesujące dzięki sympatycznej pani przewodniczce, która opowiada naprawdę ciekawie.
Bardzo dobre, spokojne miejsce na chwilę wytchnienia z dala od codziennego zgiełku.

Ud

Urokliwy dworek z ciekawym muzeum

Podroze Starszego Pana

Choć to niewielkie Muzeum nam się bardzo podobało. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiada o naszej pisarce i patriotce. W dworku zgromadzono dużo pamiątek ofiarowanych Konopnickiej przez różne grupy społeczne w ramach podziękowania za wsparcie. Zachowały się meble i sprzęty użytkowe z jej pobytu w dworku. Tchnie duchem i czasami. Piękny duży ogród do spacerów.

Dh

Dotknij historii

AgnieszkaAWZ

Małe, regionalne muzeum. Bez interaktywnych gadżetów i multimedialnych pokazów. Stary dworek podarowany Marii Konopnickiej przez Polaków położony w zabytkowym parku nas i (kolejno) nasze dzieci zachwycił. Wspaniałe przewodniczki, które pokazują dzieciom świat starych książek a dla dorosłych barwna historia życia pisarki i … jej przyjaciółki. Na nowo odkryta. Może bez fajerwerków ale cicho i spokojnie. Inaczej.
Wszystkie moje dzieci przeszły (niektóre z racji starszeństwa kilkukrotnie) przez to muzeum, wszystkie historyjką “Na jagody” zaskoczyły kolegów w szkole. Muzeum polecam głównie jesienią. Przepiękny park.

Di

Dzieci i dorośli…jak najbardziej!

ANKA6801

Muzeum w małym, wiejskim dworku, pełne uroku i atmosfery przełomu XIX i XX wieku. Znakomity przewodnik, który w sposób bardzo pociągający i ciekawy opowiada o mieszkance tego miejsca i przenosi nas w klimat tamtej epoki, sprzed stu lat. Wokół rozciąga się stary park, w którym warto pospacerować.
Do Żarnowca można się dostać przejeżdżając zarówno przez bardzo wąski most, albo też zwykłą drogą od Jedlicza lub od Krosna- Polanki. Kto nie zna drogi lub nie ma GPS-a może mieć trochę kłopotów z trafieniem, gdyż po drodze nie ma żadnych tablic informacyjnych wskazujących na drogę do muzeum.

Mp

Miejsce pełne uroku

jolantac109

Maria Konopnicka wielka poetką była, Każdy to wie, lecz do Żarnowca mało kto trafił. Dość ciężko tu dojechać,a na samym końcu jest jeszcze wąski most, który dla większych aut może stanowić zaporę nie do przejechania. Muzeum jest już po drugiej stronie. W Polsce ludzie ufundowali tylko dwóm artystom domy z wyposażeniem. Jednym z nich jest właśnie Żarnowiec podarowany Marii Konopnickiej (drugi do Oblęgorek dar dla Sienkiewicza). Poetka rzadko tu bywała, ale pozostało po nie trochę ciekawych wspomnień. Najbardziej zaskakująca jest walizka z początku XX wieku. – dar Luisa Vuitton.
Dookoła jest też przyjemny park stanowiący dawną posiadłość Konopnickiej.

Cm

Ciekawe muzeum dzięki przewodnikowi

Papudrakus

Muzeum mieści się w byłym dworku Marii Konopnickiej. Możemy niemal namacalnie się przekonać jak żyła i jak mieszkała. Zachowane wnętrza, sprzęty ( w tym kuferek podróżny matki… Louis Vuitton) oraz szereg pamiątek. Miła obsługa ciekawie opowiada o Marii, jej życiu oraz życiu gości jacy zamieszkiwali w dworku. Są tez podchwytliwe pytania do zwiedzających ;o)

Cz

Chwila z historią

1wojt1

Polecam wizytę w tym muzeum nie tylko ze względu na bogatą historię wewnątrz, ale także ze względu na piękny park i staw znajduje się w pobliżu. To idealne miejsce na zdjęcia oraz codzienny spacer.

Wm

Wspaniałe muzeum!

WorldTraveller2017
Skip to content