Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Agnieszka Słowik-Kwiatkowska – absolwentka Wydziału Konserwacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1987), obecnie mieszka w Bieszczadach.
Jak wspomina artystka: Wyjechałam ze stolicy po dyplomie, idąc za głosem marzeń. Zawsze chciałam mieszkać na wsi, hodować konie, mieć psy i koty, a w nocy móc wyjść przed dom, słyszeć ciszę i widzieć gwiazdy.

Maluje nostalgiczne pejzaże, kwiaty, niezwykłe i pełne zadumy portrety, anioły, diabły oraz promieniujące energią obrazy przedstawiające konie. Dzieła artystki są szczere, pokazują świat uczuć, emocji i doznań oraz oddają jej osobiste nastroje, które przedkłada na język malarski. Do ulubionych motywów należą konie, które są miłością i pasją jej życia, a ich wizerunki najczęściej goszczą na płótnach.
Artystka uczestniczyła w wielu plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych. Twórczość jej prezentowały m.in.: Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Łazienki Królewskie w Warszawie, Klub Francuski w Szczecinie, Galeria ART w Warszawie, Ambasada Amerykańska w Warszawie, Country Club Ambasady Brytyjskiej, Stara Prochownia w Warszawie, BWA w Rzeszowie, Krośnieńska Biblioteka Publiczna, Galeria “Barak” w Czarnej. Prace Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej znalazły już wielu miłośników i nabywców. Można je oglądać oraz kupić w Synagodze w Lesku, Galerii “Barak” w Czarnej, Galerii Fantasmagoria w Przysłupiu oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Cisnej. Była także autorką plakatów promujących coroczny Festiwal Sztuk Różnych “Bieszczadzkie Anioły”.

                                                                                                                                                                    Paweł BukowskiPrace artystkiZdjęcia z otwarcia wystawyKONCERT W WYKONANIU:

Natalia Kwiatkowska - śpiew,

Renata Dworaczek - śpiew,

Konrad Borek - śpiew,

Antoni Tełewiak - fortepian i akordeon

Skip to content