Anna Zarnitsky – urodziła się w 1964 r. w Irkucku (Rosja), gdzie ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych. Następnie uzyskała dyplom Wydziału Grafiki Artystycznej na Regionalnym Uniwersytecie Stanowym w Moskwie. Dzieciństwo i młodość spędziła na Syberii, której rozległe przestrzenie ukształtowały wrażliwość twórczą malarki i dostarczyły wiele inspiracji artystycznych. Od 1991 r. mieszka w Izraelu, gdzie weszła w kontakt z nowymi elementami sztuki z ubiegłego wieku i związków pośrednich. Anna Zarnitsky uprawia malarstwo o różnej tematyce (portrety, pejzaże, przyroda, martwa natura, świat zwierzęcy). Jej obrazy wyróżniają się oryginalną indywidualnością, którą łączy poczucie wewnętrznej wolności artystki, otwartości myśli, uczuć i wyobraźni oraz twórczej fantazji. Artystka tworzy baśniową rzeczywistość, która jest samowystarczalna i otwarta dla tych, którzy czują tak samo. Nie jest łatwo wejść w jej skomplikowany duchowy przekaz, ale jeszcze trudniej uwolnić się od magii tych obrazów, energii kolorów i formy przekazu. Anna Zarnitsky jest prezydentem Stowarzyszenia Zawodowych Artystów Izraelskich oraz członkiem Związku Artystów Rosji. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w różnych instytucjach artystycznych i kulturalnych na świecie (m.in. w Centrum Sztuki w Jerozolimie, Żółtej Galerii w Pradze, Międzynarodowej Galerii „Aliyah” w Montrealu, Muzeum Biblii w Tel Awiwie). Obrazy jej znajdują się w muzeach, galeriach, ambasadach oraz w zbiorach prywatnych w wielu krajach (m.in. Białoruś, Francja, Izrael, Japonia, Kanada, Rosja, Ukraina, USA). Malarstwo Anny Zarnitsky jest po raz pierwszy prezentowane w Polsce na wystawie czasowej w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, na wystawie eksponowanych jest 10 prac artystki.

Prace Anny Zarnitsky

Andrian Judro – malarz, rzeźbiarz, grafik i projektant. Urodził się w 1965 r. w Baranowiczach na Białorusi. W Mińsku ukończył Kolegium Artystyczne oraz Akademię Sztuk Plastycznych i Projektowania. Początkowo mieszkał i tworzył w Chabarowsku, na Dalekim Wschodzie Rosji oraz brał udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez tamtejsze stowarzyszenie artystów. W 1999 r. wyemigrował do Izraela i zamieszkał w Jerozolimie, gdzie rozwija swój warsztat twórczy oraz został członkiem Stowarzyszenia Zawodowych Artystów Izraelskich. Andrian Judro uprawia malarstwo olejne o różnej tematyce (portrety, architektura, pejzaże, przyroda) i w charakterystycznym stylu, nawiązującym do nowoczesnych technik dekoracyjnych. Jego obrazy wyrażone w języku współczesnego malarstwa, wydają się być realistyczne oraz przemawiają do współczesnych odbiorców. Andrian Judro swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w różnych instytucjach artystycznych i kulturalnych na świecie m.in. (m.in. Białoruś, Czechy, Francja, Izrael, Kazachstan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, USA). Obrazy jego znajdują się również w prywatnych zbiorach w wielu krajach, w ambasadach Białorusi i Izraela oraz w muzeach i galeriach m.in. Muzeum Sztuki im. Piotra Maslennikowa w Mohylewie, Muzeum Przyrodniczym w Jerozolimie, Muzeum Krajoznawczym w Baranowiczach, Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku, Muzeum Centrum Dziedzictwa Menachema Begina w Jerozolimie, Rosyjskim Ośrodku Kultury w Tel Awiwie. Malarstwo Andriana Judro po raz pierwszy jest prezentowane w Polsce na wystawie czasowej w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, na której eksponowanych jest 5 prac artysty.

Prace Andriana Judro

Zdjęcia z finisażu wystawy i koncertu