Skip to content Skip to footer
open today 10 am - 5 pm
34th Ave, Queens, NY 11106

Dnia 30 października 2013 r. w budynku Lamusa Muzeum w Żarnowcu odbyło się otwarcie zmodernizowanej stałej wystawy biograficzno-literackiej Maria Konopnicka − poetka, podróżniczka, Europejka.
Na wystawie wprowadzono nową aranżację oraz nowoczesne wyposażenie i formy wystawiennicze. Zakupiono nowe witryny stojące i gabloty wiszące z odpowiednim systemem podświetlania oraz sprzęt multimedialny do prezentacji zbiorów i działalności statutowej Muzeum. Wystawa poszerzy ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży oraz przybliży współczesnemu odbiorcy postać Marii Konopnickiej, a także informację o jej przodkach i rodzinie – w sposób atrakcyjny i odpowiedni dla obecnych standardów w muzealnictwie. Poznamy imponującą mapę podróży poetki po znanych miastach i kurortach Europy oraz zobaczymy – nie prezentowane dotychczas − unikatowe eksponaty, rękopisy, pierwodruki dzieł, fotografie i dokumenty archiwalne. Zmodernizowana ekspozycja, która powstała w miejsce utworzonej przed ok. 30 laty wystawy stałej, będzie dostępna do zwiedzania przez najbliższe lata w budynku Lamusa Muzeum w Żarnowcu.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Dziedzictwo kulturowe − priorytet 2 − Wspieranie działań muzealnych Maria Konopnicka – poetka, podróżniczka, Europejka.

Więcej o projekcie

Zdjęcia z otwarcia wystawy

Skip to content