Skip to content Skip to footer
open today 10 am - 5 pm
34th Ave, Queens, NY 11106

Dnia 27 lutego 2009 r.w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
odbyło się otwarcie wystawy Malarstwo Aleksandry Ciepielowskiej – Tabisz

Wernisaż urozmaicił koncert w wykonaniu Marka Wiatra – tenor
i Antoniego Tełewiaka – akompaniament i akordeon.

Aleksandra Ciepielowska-TabiszAleksandra Ciepielowska – Tabisz,      urodzona 1953 r. w Sanoku, wychowywała się w rodzinie o tradycjach malarskich. Jej ojciec Kazimierz był znanym sanockim malarzem zaprzyjaźnionym ze

 Zdzisławem Beksińskim, który często bywał w ich domu. Pierwsze kroki artystyczne podjęła w 2007 r. na zajęciach w sanockim BWA. Obecnie uczy się malarstwa u artysty w prywatnej pracowni Zdzisława Twardowskiego oraz w Klubie Osiedlowym “Puchatek” u Krzysztofa Niedźwiedzkiego w Sanoku. Artystka uprawia malarstwo sztalugowe, a do ulubionych motywów należą kwiaty, pejzaże i architektura. Twórczość jej pokazuje osobisty świat emocji oraz doznania i nastroje, które przenosi na swoje prace malarskie.

ciepielowska plakat

Aleksandra Ciepielowska – Tabisz        uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich w Humenné na Słowacji oraz w Sanoku (ośrodek Camp Biała Góra). Brała też udział w czterech wystawach zbiorowych oraz w konkursie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Wystawa w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu jest pierwszą indywidualną prezentacją dorobku artystki.

Zdjęcia z dnia premiery wystawy

Skip to content