Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Konferencja metodyczna poświęcona życiu oraz twórczości Marii Konopnickiej

W ŁAWCE SZKOLNEJ Z KONOPNICKĄ

Z okazji Roku Marii Konopnickiej serdecznie zapraszamy nauczycieli języka polskiego na bezpłatną konferencję metodyczną poświęconą wybitnej poetce i pisarce, która odbędzie się 15 listopada 2022 r.
w Muzeum w Żarnowcu.

Program konferencji (10:00-13:30):

• zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu; rejestracja uczestników konferencji
    (między 9:00 a 10:00)
  • powitanie zaproszonych gości i uczestników konferencji przez dyrektor Krystynę Wróblewską.
  • wspólne odśpiewanie Roty.
  • wykład 1: Życie i twórczość Marii Konopnickiej. Ślady pisarki na ziemi krośnieńskiej – dyrektor Muzeum MK w Żarnowcu – Paweł Bukowski.
  • wykład 2: Maria Konopnicka na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej ‒ prezentacja scenariusza zajęć ‒ doradca metodyczny Małgorzata Baran.
  • wręczenie nagród i wyróżnień dla zwycięzców Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego
    Z panią Marią poetycka wyprawa do lasu ‒ dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
    w Krośnie ‒ Marek Marecki, dyrektor PZPW w Krośnie ‒ Krystyna Wróblewska.
  • wykład 3: Konopnicka ukryta w lapbooku ‒ wicedyrektor ds. Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej
    w Krośnie przy PZPW w Rzeszowie ‒ Romualda Wojnar.
  • Współczesne słowo o Konopnickiej ‒ dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
    w Żarnowcu ‒ dr Andrzej Gałowicz.
  • występ uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Stanisławy Grelli we Wrocance ‒ inscenizacja teatralna na podstawie noweli Marii Konopnickiej pt. Franek.
  • występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żarnowcu.
  • poczęstunek w sali budynku Lamusa ‒ Wystawa prac uczniów.

Więcej informacji na stronie Podkarpackiego Centrum Kształcenia Nauczycieli