27 sierpnia 2023 r. odbył się XXX Jubileuszowy Ogólnopolski Bieg Szlakiem Marii Konopnickiej, który rozpoczął się przed dworkiem poetki w Żarnowcu. Start do biegu głównego tradycyjnie poprzedziło symboliczne złożenie kwiatów przy „Głazie Suwalskim” znajdującym się na terenie parku Muzeum oraz zdmuchnięcie świec na specjalnie przygotowanym jubileuszowym torcie, który po zakończeniu rywalizacji został rozdany wszystkim uczestnikom imprezy. W uroczystości otwarcia biegu udział wzięli Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Rafał Gomułka, Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu Paweł Bukowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak oraz sportowcy Anna Skóra, Tomasz Ancygier i Dariusz Przybytek.

Więcej informacji, szczegółowe wyniki biegu i galeria zdjęć