Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wykorzystanie e-usług w udostępnianiu dziedzictwa kulturowego Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu


Tytuł projektu
WYKORZYSTANIE E-USŁUG W UDOSTĘPNIANIU DZIEDZICTWA KULTUROWEGO MUZEUM
MARII KONOPNICKIEJ W ŻARNOWCU

Cele projektu
Celem projektu jest poprawa jakości obsługi  odbiorców poprzez wprowadzenie publicznych e-usług, digitalizacja i udostępnienie posiadanych zasobów muzealnych oraz usprawnienie procesów administracyjnych Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Grupy docelowe
Muzeum w Żarnowcu jest największą instytucją muzealną o charakterze biograficzno-literackim w Polsce, a jednocześnie posiada najwięcej zgromadzonych zbiorów i pamiątek po Marii Konopnickiej. Ze względu na wartość zgromadzonych zbiorów oraz charakter świadczonej oferty, Muzeum ma szerokie, oddziaływanie społeczne i gospodarcze oraz duży potencjał rozwoju. Popyt na usługi Muzeum ma charakter ogólnokrajowy oraz regionalny, a częściowo również zagraniczny.
Z oferty edukacyjno-kulturalnej Muzeum korzystają zróżnicowani odbiorcy – pośród nich znajdują się zarówno osoby zamieszkujące najbliższy obszar (miejscowość, gmina), mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, województwa podkarpackiego, jak też osoby z Polski i zagranicy. Uczestniczą oni zarówno w zwiedzaniu ekspozycji muzealnych oraz w organizowanych konferencjach naukowych, lekcjach muzealnych, warsztatach i konkursach, prelekcjach, spotkaniach autorskich, spektaklach, koncertach oraz w wydarzeniach cyklicznych jak Noc Muzeów, Narodowe Czytanie.

Zadania realizowane w projekcie
Zakres projektu obejmuje wdrożenie Platformy Projektowej integrującej opracowane i udostępnione e-usługi w jednym miejscu, tworząc możliwość zdalnego skorzystania  z nowoczesnych rozwiązań działających w systemie online, w tym zakup biletu, rezerwacja przewodnika, sal, pokoi noclegowych, dostęp do elektronicznych wersji posiadanych zasobów muzealnych.
Projekt obejmuje m.in. modernizację systemów informatycznych wraz z udostępnieniem
e-usług publicznych, utworzenie stanowiska do digitalizacji zbiorów w oparciu o zakup specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, uruchomienie elektronicznego obiegu dokumentów i systemu do prowadzenia pracy zdalnej, zakup infrastruktury informatycznej wraz z oprogramowaniem pozwalającej na obsługę i efektywne wykorzystanie platformy e-usługowej (w tym stanowiska komputerowe, serwer, macierz, switch’e, pozostały sprzęt informatyczny).

Budżet projektu
Całkowita wartość projektu: 1 778 060,27 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 445 577,46 zł
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Efekty realizacji projektu
Zaplanowany zakres inwestycji oraz wdrożenie nowych e-usług pozwoli na dostosowanie obsługi odwiedzających do potrzeb osób w różnym wieku, w tym osób z niepełnosprawnościami – m.in. z wadami wzroku i słuchu, przez co będzie sprzyjać zapewnieniu sprawiedliwego i pełnego uczestnictwa w kulturze.

#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie

Skip to content