open today 10 am - 5 pm
34th Ave, Queens, NY 11106

Grzegorz Gerba – urodził się w 1968 r. w Nowej Dębie, obecnie mieszka w Tarnowskiej Woli koło Tarnobrzega. Jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu o kierunku ceramika artystyczna oraz Instytutu Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom z grafiki w pracowni prof. Jana Bujnowskiego w 2000 r. Jego twórczość obejmuje przede wszystkim czarno-białą grafikę artystyczną ze szczególnym uwzględnieniem linorytu. Od kilku lat zaczął uprawiać malarstwo olejne o tematyce pejzażowej. Gerba stara się pokazywać świat mu bliski, w którym czuje się bezpieczny i szczęśliwy. Inspiracją dla niego są dzieła japońskich mistrzów drzeworytu barwnego, odznaczające się prostotą użytych środków i bogactwem uzyskanych efektów. Dlatego w pracach często stosuje oszczędność i umiar w doborze środków, uważając to za istotny czynnik w ostatecznym wyrazie i odbiorze dzieła sztuki. Grzegorz Gerba posiada w swoim dorobku kilkadziesiąt indywidualnych i zbiorowych wystaw w różnych placówkach w Polsce. Jego grafiki znajdują się także w wielu prywatnych kolekcjach oraz w instytucjach. Od ponad 25. lat jest nauczycielem plastyki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, gdzie zdobyte doświadczenia warsztatowe stara się przekazać swoim uczniom.
Na wystawie w Muzeum w Żarnowcu zaprezentowano 24 prace artysty, w których dominuje polski krajobraz i jego rodzinnych stron.

Zdjęcia prac

Zdjęcia z wernisażu