Serdecznie zapraszamy na NOC MUZEÓW do Żarnowca

Program:
16:00 – 23:00 Zwiedzanie ekspozycji
16:00 – 23:00 Kiermasz wydawnictw muzealnych
16:00 – 23:00 Zwiedzanie wystaw: Podróże z Konopnicką oraz Malarstwo Ewy Stachowicz
18:00 – 19:30 Galicyjskim szlakiem Marii Konopnickiej – spotkanie autorskie z Marią Stefanik
                          z recytacją utworów i koncertem

Od godziny 16:00 do 23:00 zapraszamy Państwa do zwiedzania ekspozycji Muzeum, na których znajdują się unikatowe zbiory związane z autorką Roty. W Dworku można zobaczyć autentyczne wnętrza z czasów życia poetki oraz największą w Polsce kolekcję obrazów Marii Dulębianki, uczennicy Jana Matejki i Wojciecha Gersona.
W budynku Lamusa urządzona jest stała wystawa biograficzno-literacka Maria Konopnicka – poetka, pisarka, tłumaczka i podróżniczka. Można również zobaczyć dwie aktualne wystawy czasowe Podróże z Konopnicką oraz Malarstwo Ewy Stachowicz.
Polecamy też wystawę plenerową Maria Konopnicka ‒ życie, dzieło i duch oraz spacer po parku i ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej.
Warto także wstąpić do Kawiarenki „Grota krasnoludków”, która mieści się w zabytkowych piwnicach dworku poetki i będzie czynna do godz. 23:00.
W budynku Lamusa od 16:00 do 23:00 zorganizowany będzie kiermasz wydawnictw muzealnych. Jest to wyjątkowa okazja aby zakupić wybrane publikacje i pamiątki w przystępnych cenach. Muzeum w swojej ofercie posiada szeroki asortyment książek dotyczących Marii Konopnickiej ‒ wznowienia, reprinty utworów oraz najnowsze opracowania twórczości pisarki.

Zachęcamy szczególnie Państwa do udziału w wydarzeniu towarzyszącym tegorocznej edycji Nocy Muzeów, które rozpocznie się o godz. 18:00 w sali budynku Lamusa. Podczas wieczoru pn. Galicyjskim szlakiem Marii Konopnickiej odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Stefanik, które wzbogacone zostanie recytacją utworów poetki, koncertem w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego przy LO w Jedliczu pod kierunkiem Zenona Delimaty oraz wystawą fotografii Leszka Stefanika.

Zdjęcia z Nocy Muzeów ‒ 18 maja 2024

(fot. MKŻ i Wacław Turek)