Konkurs poetycki „Strofy o lesie”

W dniu 20 maja 2024 r. w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień laureatom ogólnopolskiego konkursu poetyckiego Strofy o lesie organizowanego przez RDLP w Krośnie przy współpracy z Grupą Poetycką KROSNO oraz Krośnieńską Biblioteką Publiczną.
Gości powitał Paweł Bukowski, dyrektor Muzeum w Żarnowcu. W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział jurorzy: Marek Petrykowski – przewodniczący, Stanisław Bocheński, Wacław Turek (członkowie Grupy Poetyckiej KROSNO). Zdobywcy głównych nagród odebrali statuetki przedstawiające pióro piszące po liściu dębu wykonane przez artystę rzeźbiarza Macieja Syrka. Wręczali je Janusz Starzak, dyrektor RDLP w Krośnie oraz Marek Petrykowski. Vouchery do sklepu internetowego Tagart dla laureatów ufundowała Hanna Skrodzka-Bałata, prezes zarządu ZOL Tarnobrzeg. Były też wyróżnienia specjalne od TVP3 Rzeszów i Polskiego Radia Rzeszów, które wręczyli kolejno red. Anna Sabat oraz red. Roman Adamski. Oprawę muzyczną na trembicie huculskiej i sygnałówce leśnej zapewnił Hubert Inglot z zespołu „Echo Karpat”.
Spotkanie zgromadziło miłośników poezji, którzy mieli także okazję wysłuchania koncertu Lasom śpiewam Macieja Wdowina. Jedną z niespodzianek była premiera piosenki napisanej przez artystę do wiersza Jak ten świat jest piękny Beaty Świszcz, laureatki III nagrody.
Tego dnia premierę miał również tomik Strofy o lesie zawierający 45 wierszy wszystkich 21 laureatów.
Pełny wykaz laureatów

Relacja wideo