30 lipca 2016 r. w Muzeum w Żarnowcu odbył się wernisaż wystawy twórczości artystycznej Barbary Nowakowskiej Chwytając chwilę.

Barbara Nowakowska – urodziła się w Zabierzowie koło Krakowa, a młodość spędziła w Jedliczu i ukończyła tam Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej.
Dalszą edukację kontynuowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, gdzie ukończyła studia na kierunku fizyka. Następnie przez wiele lat była nauczycielem tego przedmiotu w rzeszowskich szkołach różnego szczebla. Od dzieciństwa interesowała się sztuką, ale dopiero po przejściu na emeryturę zaczęła realizować swoje marzenia artystyczne: malarstwo olejne, haft, szydełkowanie i fotografia. Obecnie mieszka w Rzeszowie i posiada w swoim dorobku kilkanaście wojewódzkich wystaw zbiorowych oraz poplenerowych.

Zdjęcia z wernisażu