INSPIRACJE FOTOGRAFICZNE ANNY PAŚCIAK

 

Zdjęcia cykli prac autorki:

 - Róża

- Turcja

- Wrocław

- Rzeszów

- Druk cyfrowy

- Żarnowiec

- Bóbrka

- Odrzykoń

 

 

ANNA PAŚCIAK (ur. 1997 r.) – pochodzi
z Brzostku, jest studentką IV roku grafiki na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz współzałożycielką studenckiego koła fotograficznego LENS. Fotografia jest dla niej jedną z form artystycznego wyrazu oraz środkiem, za pomocą którego może uchwycić i przetworzyć zaistniałą sytuację albo nadać jej unikatowy charakter. Oprócz fotografii, zajmuje się tworzeniem prac wykonanych w kilku technikach druku: płaskiego, wklęsłego, wypukłego
i cyfrowego. Jej prace wykonane w technice druku cyfrowego, prezentowane były na wystawie Pracowni Druku Cyfrowego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego Rezonans 2 – zorganizowanej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w 2019 r. Uczestniczyła w wystawie grafiki studentów i absolwentów Pracowni Grafiki Warsztatowej Druku Wypukłego Wydziału Sztuki UR pt. Pracownia w Galerii #2 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu (2019). Wzięła również udział w wystawie pt. № 14 w Galerii r_z (2018), gdzie zaprezentowano wybrane prace studentów z Pracowni nr 14 Druku Płaskiego i Litografii z lat 2012-2018. Ponadto jest uczestniczką interdyscyplinarnego projektu „Centrum Światów jest tutaj” zorganizowanym w przestrzeni miejskiej w Przemyślu pod hasłem: Wielokulturowość, wielojęzyczność, emancypacja, wyjazdy i powroty kiedyś i dziś (2019).

Prezentowana przez Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu wystawa pt. Inspiracje fotograficzne Anny Paściak składa się z 96. fotografii podzielonych na sześć cyklów: „Róża”, „Turcja”, „Wrocław”, „Rzeszów”, „Druk cyfrowy”, „Żarnowiec i okolice”. Prace młodej artystki można zobaczyć tylko w formie online.

 

 

 

 

 

 

 
Copyright (c)2020, Wszelkie prawa zastrzeżone.