POCIĄG DO KULTURY

„Wojak Szwejk

bezpłatna oferta dla zwiedzających

od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r.

Muzeum w Żarnowcu uczestniczy w inicjatywie specjalnej Pociąg do kultury”,  umożliwiającej nieodpłatne zwiedzenie naszej instytucji przez podróżujących pociągiem o nazwie „Wojak Szwejk” relacji Rzeszów Główny – Medzilaborce (Słowacja) – Rzeszów Główny. Każda osoba podróżująca tym pociągiem zyskuje w czasie weekendów wakacyjnych możliwość bezpłatnego wstępu (na podstawie okazania biletu kolejowego na ww. trasie) do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum Podkarpackiego w Krośnie oraz Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Inicjatywa Marszałka Województwa Podkarpackiego daje możliwość podróżującym bezpłatnego zwiedzania muzeów na trasie przejazdu pociągu oraz wartościowego spędzenia wolnego czasu poprzez obcowanie z kulturą. Warto podkreślić, że jadąc pociągiem „Wojak Szwejk” przemierzamy (począwszy od Zagórza poprzez Przełęcz Łupkowską) trasę pierwszej Węgiersko-Galicyjskiej Kolei Żelaznej, zbudowanej w latach 80. XIX wieku. Podczas kilkugodzinnej podróży z Rzeszowa do Medzilaborców pociąg zatrzymuje się m.in. w: Jedliczu, Krośnie, Sanoku, Zagórzu, Komańczy i Łupkowie.

Do Muzeum w Żarnowcu kursuje MKS (linia nr 11) na trasie Krosno (dworzec)–Jedlicze (10 km) lub z Jedlicza-Rynku w kierunku Krosna (3 km).

Oferta obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r.

Regulamin inicjatywy specjalnej „Pociąg do Kultury – Wojak Szwejk”

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.polregio.pl lub www.koleo.pl

Bilety można nabyć online na ww. stronach przez aplikację SkyCashorazw pociągu, kasach i automatach biletowych.

Muzeum otwarte dla zwiedzających

Mamy przyjemność poinformować, że  Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu od dnia 4 czerwca 2020 r. zostaje otwarte dla zwiedzających.

W związku z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi udostępnione zostają do zwiedzania ekspozycje
w budynku „Lamusa” oraz częściowo w Dworku Marii Konopnickiej.

Regulamin zwiedzania Muzeum w okresie stanu epidemii COVID-19

Zapraszamy do zwiedzenia online Muzeum oraz aktualnej wystawy czasowej

WIERSZYKI NA DOBRANOC. DOBRANOCKA Z PIERWSZĄ DAMĄ

Pod takim tytułem na antenie Radio dla Ciebie codziennie o godz.19:05 (od 27 kwietnia – 5 maja br.) można było usłyszeć mało znane wiersze dla dzieci Marii Konopnickiej w interpretacji Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy. Audycje przygotowano z okazji 110. rocznicy śmierci autorki „Roty” – w ramach projektu „Wierszyki na dobranoc. Dobranocka z Pierwszą Damą”. Muzykę do utworów Konopnickiej stworzył znany kompozytor Marek Sewen, który jest pomysłodawcą całego cyklu

Więcej o cyklu audycji na stronie rozgłośni

Copyright (c)2020, Wszelkie prawa zastrzeżone.